Ο Μπαμπέ φρόντισε ακόμη και στην εσχάτη να ανοίξει το σκορ ! Όμως οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν και με δυο γκολ πανηγύρισαν το διπλό !

Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν μόλις στο 8΄όταν ο Τένας βρήκε με βαθιά μπαλιά τον Μπαπέ, ο οποίος ντρίμπλαρε τον αντίπαλο γκολκίπερ και εκτέλεσε σε κενή εστία για το 1-0.

Όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο αμαρκάριστος Νταλινγκά τιμώρησε την αποδιοργανωμένη άμυνα της Παρί για το 1-1.

Οι γηπεδούχοι, παραλίγο να βρεθούν πίσω στο σκορ στο 17΄αλλά ο Τένας εξουδετέρωσε το σουτ του Αμπουκάλ και τελικά η ζημιά έγινε στο 69΄. Αφού Μπαπέ και Ασένσιο έχασαν καλές ευκαιρίες στο Β΄ημίχρονο και ο Γκομπό τους τιμώρησε για το 1-2 και την ανατροπή.

Η Τουλούζ μάλιστα στο 90΄ο Μαγκρί βρήκε δίχτυα και ολοκλήρωσε τον θρίαμβο στο «Παρκ Ντε Πρενς».