Ο Λιονέλ Μέσι με δύο γκολ και μια ασίστ οδήγησε την Ίντερ Μαϊάμι στη νίκη με 3-1 επί του Νάσβιλ και στην κορυφή του MLS.

Ο Μέσι έχει βρει ρυθμό και οδηγεί εκ του ασφαλούς την Ίντερ Μαϊάμι.

Ο Αργεντινός σταρ ήταν εξαιρετικός και παρότι η ομάδα της Φλόριντα βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Μέσι δεν επέτρεψε την γκέλα και με δύο γκολ και μια ασίστ οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 3-1 απέναντι στο Νάσβιλ.

Το Νάσβιλ κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 2ο λεπτό με αυτογκόλ του Νέγκρι.

Ο Μέσι είχε άλλη άποψη και πριν καν περάσουν δέκα λεπτά, ισοφάρισε άνετα για το 1-1.

Πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο ο Μέσι «σέρβιρε» στον Μπουσκέτς από κόρνερ για το 2-1 και το πρώτο γκολ του Ισπανού με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μέσι ο οποίος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό γκολ της βραδιάς, σφραγίζοντας στο 81ο λεπτό τη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.