![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/11/ΚΟΑ-2.jpg)
Η Γενική Διευθύντρια του Κυπριακού Οργανισμού Αθλητισμού Μαίρη Χαραλάμπους Παπαμιλτιάδη συμμετείχε στο Συνέδριο «Ψυχική Υγεία στον αθλητισμό: Ηχηρή Σιωπή» που διοργάνωσε η GDA Sports με θεσμικό υποστηρικτή τον ΚΟΑ, την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 στο Πανεπιστήμιο Κύπρου.
Τον Οργανισμό εκπροσώπησαν επίσης το μέλος του ΔΣ Κάλλη Χατζηιωσήφ και λειτουργοί του ΚΟΑ.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/11/404513389_651856883773330_7319775300492946761_n-1024x683.jpg)
Συγκεκριμένα η ΓΔ του ΚΟΑ συμμετείχε στη συζήτηση στρογγυλής τράπεζας με θέμα «Επαναπροσδιορίζοντας τις προτεραιτότητες – διατομεατική συνεργασία για ανάπτυξη δεξιοτήτων ενίσχυσης της ψυχικής υγείας νεαρών αθλητών και αθλητριών».
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/11/404480728_651857153773303_569661503749434047_n-1024x693.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/11/404467679_651857150439970_1527214184520656547_n-1024x693.jpg)
Στο πάνελ βρίσκονταν επίσης ο ψυχολόγος της Λίβερπουλ Λι Ρίτσαρντον, ο αθλητικός ψυχολόγος Αδάμος Παπαϊωάννου, ο Καθηγητής Γνωστικής Ψυχολογίας στο Πανεπιστήμιο Κύπρου Μάριος Αβρααμίδης και ο Ιδρυτής της GDA Sports Νεκτάριος Αλεξάνδρου