Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 34 πόντους, 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 37 λεπτά συμμετοχής, με 14/21 δίποντα και 6/7 βολές, έχοντας ποσοστά πάνω από το 60%.

Τα «Ελάφια» μπορεί να μην μπήκαν καλά στην αναμέτρηση, όμως διατηρούσαν επαφή με το σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν την επική αντεπίθεσή τους, φτάνοντας στην 24η νίκη τους την φετινή σεζόν.

Οι Καβαλίερς προηγήθηκαν με 59-52 στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι Μπακς ήταν αφηνιασμένοι και με επί μέρους 21-40 ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση, παίρνοντας τα ηνία του αγώνα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η παρέα του άντεξαν στο φινάλε την αντεπίθεση των Καβαλίερς που ήταν απελπιστικά άστοχοι από το τρίποντο (6/43, 14%), με τα «Ελάφια» να φεύγουν με ένα μεγάλο διπλό από το Κλίβελαντ.