![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/1α-1.jpg)
Ο Πρόεδρος του Κυπριακού Οργανισμού Αθλητισμού Ανδρέας Μιχαηλίδης εκπροσώπησε τον ΚΟΑ στην εκδήλωση που διοργάνωσε ο Δήμος Γερμασόγειας για την ονοματοδοσία του Δημοτικού Σταδίου Γερμασόγειας σε «Δημοτικό Στάδιο Αντρέα Γαβριηλίδη», την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023.
Σε μία φορτισμένη συγκινησιακά ατμόσφαιρα, ο Δήμος τίμησε τη μνήμη του πρώην Δημάρχου στην εκδήλωση, στην οποία παρευρέθηκαν βουλευτές, ο Δήμαρχος Γερμασόγειας και Δημοτικοί Σύμβουλοι.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/409699798_663628735929478_4838988869888654598_n-1024x682.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/409699799_663628669262818_6381040720205525528_n-1024x682.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/409720348_663628679262817_6344974392497945564_n-1024x682.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/409752988_663628742596144_1536296028822195606_n-1024x682.jpg)
Ο Πρόεδρος του ΚΟΑ ήταν ο κύριος ομιλητής στην εκδήλωση, μετά από επιθυμία της οικογένειας Γαβριηλίδη και συμφωνία του Δημοτικού Συμβουλίου Γερμασόγειας. Μίλησε με θερμά λόγια για τον άνθρωπο Ανδρέα Γαβριηλίδη, ο οποίος είχε διατελέσει και Πρόεδρος της Αναγέννησης Γερμασόγειας και ο οποίος ήταν προσωπικός φίλος του Προέδρου.