![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2024/01/κοα-αθηνα-βασιλοπιττα-1024x683.jpg)
Στην παρουσία της Υπουργού Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας ο ΚΟΑ τίμησε στο γήπεδο “Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία” τους αθλητές/αθλήτριες και τους προπονητές που εντάσσονται στους δύο κορυφαίους σχεδιασμούς. Τον Σχεδιασμό Υψηλής Επίδοσης και τον Σχεδιασμό Νεαρών Πρωταθλητών (Ταλέντων).
Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης έγινε και η επίδοση χαριστικών παροχών επιβράβευσης για το έτος 2022 , ενώ έγινε και η κοπή της Βασιλόπιττας από την Υπουργό με ευχές για το 2024.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2024/01/κοα-2-1-1024x683.jpg)