![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/1-10.jpg)
Με δύο μετάλλια επέστρεψε από το Ρίμινι της Ιταλίας η κυπριακή αποστολή της Ρυθμικής Γυμναστικής, που συμμετείχε στους 6ους Μεσογειακούς Αγώνες Νέων. Η ομάδα μας, αποτελούμενη από τις αθλήτριες Νίκα Κχοντάρεβα, Μαρία Αυγουστή και Σωτηρούλα Μαρσέλλη, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο Σύνθετο Ομαδικό, ενώ η Νίκα Κχοντάρεβα πανηγύρισε επίσης το αργυρό στην Κορδέλα.
Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού συγχαίρει τις αθλήτριες μας, την προπονήτρια τους, την Ομοσπονδία και τις οικογένειές τους. Ο ΚΟΑ είναι περήφανος για τις συνεχείς επιτυχίες της Ενόργανης Γυμναστικής και θα συνεχίσει να στηρίζει την Ομοσπονδία και τους αθλητές/τριες, μέσα από τους Σχεδιασμούς του (στους οποίους ανήκει ήδη η Κχοντάρεβα).
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/410232115_662671806025171_2938288457101014400_n-1024x768.jpg)