![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2024/02/coca-cola-kypelo.jpg)
Θέση στην οκτάδα εξασφάλισαν ήδη Ανόρθωση, ΑΕΚ, ΑΕΖ, Πάφος, Ομόνοια, Άρης και απομένει η συμμετοχή του νικητή στο ντέρμπι της Λεμεσού μεταξύ ΑΕΛ και Απόλλωνα.
Πρόκειται για τον αγώνα που δεν ξεκίνησε ποτέ ωστόσο αποφασίστηκε όπως οριστεί ξανά σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΠ.
Εφόσον έχουμε και την 8η πρόκριση για τα προημιτελικά θα γίνει και η κλήρωση της εν λόγω φάσης, η οποία θυμίζουμε ότι κι αυτή θα διεξαχθεί με μονούς αγώνες.