![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2024/02/κοντιδησ-1.jpg)
Με την έκτη θέση επιστρέφει από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας που διεξήχθη στην Αδελαΐδα της Αυστραλίας ο Παύλος Κοντίδης.
Ο Ολυμπιονίκης μας απέδειξε ότι παραμένει σταθερά στην ελίτ του αθλήματος, καθώς αυτή ήταν η δέκατη συνεχόμενη μεγάλη διοργάνωση που τερμάτισε στην πρώτη εξάδα.
Ο πρωταθλητής μας τερμάτισε τέταρτος στην κούρσα των μεταλλίων και ήταν έκτος στη συνολική κατάταξη, επιβεβαιώνοντας τη φόρμα του λίγους μήνες πριν τους Ολυμπιακούς Αγώνες.