![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/κοα-1.jpg)
Ο Πρόεδρος του Κυπριακού Οργανισμού Αθλητισμού Ανδρέας Μιχαηλίδης παρακολούθησε τους τελικούς του τουρνουά αντισφαίρισης ITF WTT Kaeline Pro Series-Final, εκπροσωπώντας τον Οργανισμό.
Οι αγώνες του διεθνούς τουρνουά έγιναν στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αντισφαίρισης Αμμοχώστου στη Λεμεσό την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/408124959_660536106238741_816671775303468306_n-1024x683.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/408181822_660535846238767_5199071646694472259_n-1024x683.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/408184847_660535889572096_8036380108304317884_n-1024x575.jpg)
Η Σοφία Κοστούλας από το Βέλγιο επικράτησε στον τελικό Γυναικών, κερδίζοντας με 2-0 σετ την Ιταλίδα Σίλβια Αμπρόζιο. Στον τελικό Ανδρών ο Ιταλός Λορέντζο Μπρότσι κέρδισε τον Βρεττανο Μίλεν Χούριον με 2-1 σετ. Στο διπλό των Ανδρών υπηρχε κυπριακός «εμφύλιος» με τους Λευτέρη Νέο και Μενέλαο Ευσταθίου να επικρατούν 2-1 σετ των Πέτρου Χρυσοχού και Σέργη Κυρατζή.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/408895486_660535536238798_1712816090356130411_n-1024x683.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/408786690_660536062905412_6845790836782271411_n-1024x683.jpg)
Σταθερά στο πλευρό της αντισφαίρισης ο Οργανισμός, όπως φανερώνει η παρουσία του Προέδρου του ΚΟΑ σε ένα ακόμη τουρνουά. Ο Ανδρέας Μιχαηλίδης συνεχάρη τους διοργανωτές για την άρτια διοργάνωση και συμμετείχε στις απονομές των επάθλων στους νικητές