![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/1-7.jpg)
Ο καλαθοσφαιρικός Διγενής Ακρίτας Μόρφου σε ανακοίνωση του , παρουσίασε τον κύριο χορηγό της για τις χρονιές 2023-24 και 2024 -25 , ο οποίος είναι η Εταιρεία Global Sports Division.
Η Διευθύντρια Marketing της Global από πλευράς της έκανε την πιο κάτω δήλωση:
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/IMG-20231208-WA0011-829x1024.jpg)
“Για μας , το γεγονός ότι αυτός ο ιστορικός σύλλογος , που ήταν ο πρώτος πρωταθλητής της Κύπρου , κατάφερε να σταθεί στα πόδια του μετά την Τουρκική εισβολή του 1974 και να κτίσει ένα υγιή σύλλογο με νέες γερές βάσεις και αναπτυσσόμενες ακαδημίες , μας καθιστά βέβαιους για την επιλογή μας και την εμπιστοσύνη μας για ένα επιτυχημένο μέλλον”.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/IMG-20231208-WA0008-1016x1024.jpg)
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/IMG-20231208-WA0010-1024x690.jpg)