![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/11α.jpg)
Την παραμονή του πρώτου του ντεμπούτου με την ομάδα του Lugansk Zorya (Ukraine) σε επίπεδο ομίλου της Conference League απέναντι στην Ισλανδική Breidablik, ο μαθητής της ακαδημίας της DVUFC, ο γιος ενός διάσημου πρώην παίκτη, συμπεριλαμβανομένου του FC Dnipro (Ukraine), τερματοφύλακα – Anton Zhilkin!
Ο πρώτος σύλλογος του Anton ήταν η ομάδα “FC PEREMOGA” από την Dnipro, για την οποία έπαιξε υπό την καθοδήγηση του πατέρα του στο Ουκρανικό Πρωτάθλημα.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/410672177_332817039688612_2020635705246643307_n-1024x849.jpg)
Μετά την αποφοίτησή του, ο Anton Zhilkin υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα της Ukraine Premier League Lugansk “Zorya”.
![](https://filathlos365.com.cy/wp-content/uploads/2023/12/411271293_332816623021987_4887534729033888911_n.jpg)
Συγχαίρουμε πατέρα και γιο και ελπίζουμε ότι στο μέλλον οι ποδοσφαιρικές τους μοίρες θα ενωθούν σε μια ομάδα.